İŞYERİ TEMİZLİĞİ

Çalışma masalarınız, ofisteki oturma gruplarınız, cam ve çerçeve, kitaplıklar, dolaplar ve ofisinizde bulunan tüm araç ve gereçler temizlenmektedir. Belirlenecek periyotlarda genel temizlik günlük, haftalık yapılması gerekir.

İkiel; ofisinizdeki farklı türdeki mobilya ve malzemelere uygun temizlik seçenekleriyle her noktaya %100 hijyen sağlayabilmektedir. Ofis temizliklerinde hiçbir evrak ve eşyalara zarar verilmez. Temizlik sonrasında her şey bulunduğu gibi yerine bırakılmaktadır.

Birçok insanın ortak kullandığı alanlar olan mutfak tuvalet toplantı salonları gibi mekanlarda ise çok daha titiz davranılmalıdır. Mutfakta açıkta yiyecek bırakılmamalı, kalan bulaşıklar yıkanmalı, dolaplar ve tezgahlar tek kullanımlık temizlik ürünleri ile temizlenmelidir. Yine tuvaletlerde de tek kullanımlık bezler kullanılmalı buraların kapıları ve kapı kolları da mutlaka düzgün bir şekilde dezenfekte edilmelidir. Çöp kovaları boşaltılıp dezenfekte edilmelidir. Biten tuvalet kağıdı, kağıt havlu, ıslak mendil, sabun gibi ürünler yenilenmelidir.

Ayrıca ofislerde aydınlatma için kullanılan eşyaların da belirli aralıklarla tozlarının alınması da oldukça önemlidir. Bu ürünler zamanla ortamdaki tozu çekerler ve zerlerinde fazlaca toz birikir. Işıklar kullanıldığında ise bu durum ortamın daha loş ve karanlık görünmesine neden olur. Göz sağlığı içinde zararlı olan bu durumla karşılaşılmaması için temizlik sırasında mekanı aydınlatmak için kullanılan ürünlerin sık sık tozları alınmalıdır.

Sayılan bütün bu işlemleri çok kısa zamanda profesyonel bir şekilde İkiel olarak yapmaktayız.

HEMEN ARA